Nie wiesz jak wychować dziecko? Czy masz w domu złoszczące się dziecko? Czy Twoje dziecko często choruje, ale lekarze nie mogą znaleźć przyczyny? Nie masz pojęcia jak zachować się wobec nadpobudliwego dziecka? Rozwodzisz się i nie wiesz jak to powiedzieć swoim dzieciom? Czy Twoje relacje z nastolatkiem rozpadają się? Rozwiązujesz problemy w szkole, z nauką? Masz wątpliwości, czy jako rodzic postępujesz właściwie? To i wiele więcej można rozwiązać w naszej poradni! BONUS: Dzięki konsultacjom online nie musisz nigdzie podróżować z dzieckiem, więc porozmawia ono z psychologiem z otoczenia, które jest bliskie jego sercu.¨

Rodzicielstwo nie jest czymś automatycznym, ale jest procesem, którego musimy się nauczyć. Często jest to okres związany ze stresem, strachem i niewiedzą. Chcemy dać naszemu dziecku jak najlepsze wychowanie, bez błędów, które mogli popełnić z nami nasi rodzice (a przecież tak często je powtarzamy), stworzyć dla niego oazę bezgranicznej miłości. Są jednak sytuacje, na które nikt nie przygotowuje rodziców - poważne urazy dzieci, różne choroby dziecięce/problemy psychologiczne, trudności w zespole szkolnym czy sama komunikacja z dzieckiem.

Kiedy szukać psychologa dziecięcego?

Zawsze, gdy nie wiesz co zrobić, albo Twoje dziecko nie wie co zrobić.

Jak to działa?

Konsultacje z psychologiem dziecięcym mogą przybierać różne formy i zależą również od wieku dziecka. W przypadku naprawdę małych dzieci, które nie potrafią się jeszcze wystarczająco dorze wyrażać, psycholog opiera terapię bardziej na rozmowie z rodzicami. W przypadku starszych dzieci, które potrafią się już komunikować, długość konsultacji dzieli się zwykle na trzy etapy:

1. Psycholog rozmawia z rodzicem przez kilka minut, a na koniec rodzic musi wyrazić zgodę na konsultacje z dzieckiem (jeśli dziecko jest poniżej 15 roku życia).
2. Konsultacje psychologa z dzieckiem bez obecności rodzica.
3. Ostatnie minuty to znów konsultacje z rodzicem bez obecności dziecka, kiedy psycholog zaleca odpowiednią kontynuację terapii..

Dzieci powyżej 15 roku życia nie potrzebują już zgody rodziców na konsultacje, więc mogą wykorzystać całą długość tylko dla siebie i na rozmowę z psychologiem.

Nie spodziewaj się cudów po pierwszej konsultacji, psycholog musi najpierw poznać Twoje dziecko, do tego potrzeba kilku spotkań. Przestrzegają też kodeksu etycznego psychologa, więc nie ujawnią rodzicowi niczego, na co dziecko nie wyrazi zgody. Jest to zasadniczy punkt budowania zaufania między dzieckiem a psychologiem.

Czytaj więcej

Psycholog dziecięcy

Online

ma Gordana Mišković

Znęcanie się Problemy z nauką Wagarowanie Nałogi u dzieci Zaburzenia odżywiania Samookaleczanie Problemy dojrzewania Rozwój emcjonalny

Najbliższe terminy: 28.05.2024

Cena konsultacji 117.5 zł / 25.87 €

Psycholog dziecięcy

Offline

mgr Sylwia Folwarczna

Problemy z nauką Zaburzenia odżywiania Samookaleczanie Problemy dojrzewania Rozwój emcjonalny

Najbliższe terminy: 10.06.2024

Cena konsultacji 117.5 zł / 25.87 €

Psycholog dziecięcy

Niedostępne

mgr Tamara Sembol (roz. Möhwald)


Obecnie zajęty

Cena konsultacji 117.5 zł / 25.87 €

Psycholog dziecięcy

Niedostępne

mgr Agata Ośmiałowska - Brzostowska

Autyzm ADHD ADD Problemy z nauką Wagarowanie Nałogi u dzieci Zaburzenia odżywiania Samookaleczanie Zespół Aspergera Problemy dojrzewania Rozwój emcjonalny

Obecnie zajęty

Cena konsultacji 117.5 zł / 25.87 €

Psycholog dziecięcy

Offline

mgr Wiktoria Fiurášek

Znęcanie się Problemy dojrzewania Rozwój emcjonalny

Obecnie zajęty

Cena konsultacji 117.5 zł / 25.87 €

Psycholog dziecięcy

Niedostępne

ps Dámaris Sierra Guerra

Znęcanie się Wagarowanie Nałogi u dzieci Otyłość u dzieci Samookaleczanie Problemy dojrzewania Rozwój emcjonalny

Obecnie zajęty

Cena konsultacji 117.5 zł / 25.87 €

Już dziś zacznij zmieniać swoje życie na lepsze!    Zarezerwuj wolny termin już teraz