Czy Twoje dziecko nie chce się uczyć lub ma awersję do nauki? Nie może się wystarczająco skoncentrować? Czyta powoli, robi częste błędy i uważa to za mękę? Pisze popełniając dużo błędów, niechlujnie, a nawet nieczytelnie? Czy zmaga się z matematyką, ma problemy z nawet bardzo prostą arytmetyką, dodawaniem, odejmowaniem i nie tylko? Pracujecie godzinami nad pracą domową, ale bez sukcesu? Twoje dziecko ma opóźniony rozwój psychomotoryczny i nie wiesz jak z nim prawidłowo pracować? Może ma problemy z nauką.

Specyficzne trudności w uczeniu się obejmują szeroki zakres problemów z nauką, które sprawiają, że szkoła i proces uczenia się są dla dziecka ogromnym wyzwaniem. Często pojawiają się już w pierwszej klasie, ale czasami mogą pojawić się później. Przyczyn każdego z tych zaburzeń może być kilka - dziedziczność, skomplikowany poród, nieprawidłowy rozwój dziecka, środowisko rodzinne, brak bodźców itp.  Do najczęstszych zaburzeń należą: dysleksja (trudności w czytaniu), dysortografia (zaburzenia ortograficzne), dysgrafia (zaburzenia w pisaniu), dyskalkulia (zaburzenia matematyczne), dyspraksja (w zakresie motoryki małej i dużej) itp.

W czym może pomóc psycholog:

-    indywidualna pomoc w zależności od potrzeb dziecka
-    uczy, jak radzić sobie z problemami w nauce, jak uczyć się z dziećmi w sposób, który sprawia im przyjemność
-    pozbyć się codziennych frustracji
-    praca z emocjami
-    pomoc w identyfikacji i pracy z rzeczywistymi przeszkodami w nauce
-    zalecić odpowiednie ustalenie indywidualnego planu edukacyjnego
-    pomoc w nauce w domu
-    i wiele innych

Ważne jest, aby zaburzenia w nauce zostały wcześnie wykryte, tylko wtedy można zapobiec dalszym ewentualnym problemom dziecka w szkole. Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko cierpi na jedno z tych zaburzeń lub zostało już zdiagnozowane, nie wahaj się skontaktować z jednym z naszych doświadczonych psychologów.

Czytaj więcej

Psycholog dziecięcy

Online

mgr Emilia Gawrysiak

Autyzm ADHD Problemy z nauką Wagarowanie Samookaleczanie Zespół Aspergera Problemy dojrzewania Rozwój emcjonalny

Najbliższe terminy: 22.09.2023

Cena konsultacji 99.98 zł / 16.42 €

Psycholog dziecięcy

Online

mgr Jakub Gliwa

Znęcanie się Problemy z nauką Wagarowanie Nałogi u dzieci Otyłość u dzieci Zaburzenia odżywiania Samookaleczanie Problemy dojrzewania Rozwój emcjonalny

Najbliższe terminy: 22.09.2023

Cena konsultacji 99.98 zł / 16.42 €

Psycholog dziecięcy

Niedostępne

mgr Agata Ośmiałowska - Brzostowska

Autyzm ADHD ADD Problemy z nauką Wagarowanie Nałogi u dzieci Zaburzenia odżywiania Samookaleczanie Zespół Aspergera Problemy dojrzewania Rozwój emcjonalny

Obecnie zajęty

Cena konsultacji 99.98 zł / 16.42 €

Już dziś zacznij zmieniać swoje życie na lepsze!    Zarezerwuj wolny termin już teraz