Czy Twoje dziecko jest wiecznie rozmarzone? Masz wrażenie jakby często cię nawet nie zauważało? Nie skupia się, nie słucha, nie siedzi długo w miejscu? Czy ma problemy ze słuchaniem i wykonywaniem poleceń w domu i w szkole? Przynosi jedną uwagę po drugiej? Czy bardzo łatwo rozprasza się pod wpływem zgiełku otoczenia? Czy ciągle zapomina i gubi swoje rzeczy? Łatwo daje się sprowokować i często samo prowokuje? Często wpada w konflikt? Łatwo się czymś podekscytuje, ale nigdy nie zrealizuje? Może cierpi na jedno z zaburzeń uwagi.


ADD jest zaburzeniem koncentracji uwagi, któremu w przeciwieństwie do ADHD nie towarzyszy nadpobudliwość. Dzieci są raczej senne, roztargnione, zamknięte w swoim świecie. Mają bujną wyobraźnię i zawsze wymyślają różne rzeczy. Jeśli coś im się podoba, mogą się w tym całkowicie zatracić, pozostać przy tym przez jakiś czas, ale potem zacząć inną zabawę. W szkole dzieci te są mało popularne, mają problem z odnalezieniem się w zespole, ponieważ nie są w stanie poświęcić pełnej uwagi swoim kolegom. Nie mają większych problemów z zachowaniem, ale ich brak koncentracji prowadzi do gorszych wyników na lekcjach. Pewnie nie przyniosą uwag, ale za to niezliczone ilości słabych ocen.
Dokładna przyczyna ADD nie jest znana, ale eksperci uważają, że może to być połączenie kilku czynników - dziedziczności, komplikacji podczas ciąży/porodu, nieodpowiedniego środowiska rodzinnego itp. Dziecko z ADD ma szczególne potrzeby wychowawcze i edukacyjne, dlatego bardzo ważne jest wczesne wykrycie tego zaburzenia, istotną rolę odgrywa również współpraca rodzic-psycholog-szkoła.

W czym może pomóc psycholog:

-    diagnoza ADD i zaDiagnoza ADDDiagnoza ADDzyszących
-    ustalić stały harmonogram dnia
-    porozumiewać się z dzieckiem w pozytywny sposób
-    ustawienie odpowiedniego rytmu w szkole
-    psychoterapia dzieci
-    wyjaśnić terminy techniczne
-    nauczyć się efektywnej pracy z dzieckiem
-    zarządzać własną niepewnością, uczuciami i emocjami
-    zharmonizować relacje w rodzinie
-    i wiele innych..

Czytaj więcej

Psycholog dziecięcy

Niedostępne

mgr Agata Ośmiałowska - Brzostowska

Autyzm ADHD ADD Problemy z nauką Wagarowanie Nałogi u dzieci Zaburzenia odżywiania Samookaleczanie Zespół Aspergera Problemy dojrzewania Rozwój emcjonalny

Obecnie zajęty

Cena konsultacji 117.5 zł / 25.87 €

Już dziś zacznij zmieniać swoje życie na lepsze!    Zarezerwuj wolny termin już teraz