Czy twoje dziecko nie potrafi przez dłuższy czas utrzymać uwagi? Czy ma problemy z koncentracją, realizacją zadań i ich ukończeniem? Jeśli coś pójdzie nie tak, jest impulsywne, wyprzedza sytuacje i popełnia niepotrzebne błędy? Czy jest jak "w gorącej wodzie kąpane", niespokojne i zawsze musi zmieniać temat? Zapomina, co kazałeś mu zrobić, jest nieodpowiedzialne i nie potrafi utrzymać myśli? Czy zdarza mu się  wykrzykiwać, przerywać twoją wypowiedź i nie potrafi przyjąć krytyki? Jeśli rozpoznajesz swoje dziecko w powyższych, może ono mieć ADHD.

ADHD to zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi i towarzyszącymi mu objawami (nieuwaga, niepokój itp.). To, dlaczego zaburzenie się pojawia, wciąż nie jest w 100% pewne, ale wielu ekspertów zgadza się, że przyczyną mogą być predyspozycje genetyczne dziecka lub różne negatywne czynniki wpływające na dziecko - palenie/spożywanie alkoholu w czasie ciąży, skomplikowany poród, dysfunkcyjne relacje rodzinne, złe warunki społeczne, w których dziecko dorasta itp. Ważne jest, aby dziecko z ADHD zostało wcześnie zdiagnozowane, zwłaszcza w odniesieniu do jego specjalnych potrzeb edukacyjnych. Ignorowanie potrzeb dziecka może mieć poważne konsekwencje, m.in. brak rozwagi może prowadzić do angażowania się dziecka w ryzykowne, zagrażające zdrowiu działania. Ponadto bardzo ważna jest współpraca rodziców, psychologa i szkoły, do której uczęszcza dziecko.

W czym może pomóc psycholog:

-    diagnoza dziecka i jego specjalnych potrzeb
-    ustalić stały harmonogram dnia
-    porozumiewać się z dzieckiem w sposób pozytywny
-    ustanowienie odpowiedniego systemu w szkole
-    specjalne szkolenie dla rodziców dzieci z ADHD
-    psychoterapia dzieci
-    wyjaśnić terminy techniczne
-    nauczyć się efektywnej pracy z dzieckiem
-    radzić sobie z własną niepewnością, uczuciami i emocjami
-    zharmonizować relacje w rodzinie
-    i wiele innych..

Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko ma ADHD lub zostało już zdiagnozowane i chcesz rozpocząć terapię, zapraszamy do kontaktu z jednym z naszych doświadczonych psychologów, którzy zajmują się tematyką ADHD.

Czytaj więcej

Psycholog dziecięcy

Niedostępne

mgr Agata Ośmiałowska - Brzostowska

Autyzm ADHD ADD Problemy z nauką Wagarowanie Nałogi u dzieci Zaburzenia odżywiania Samookaleczanie Zespół Aspergera Problemy dojrzewania Rozwój emcjonalny

Obecnie zajęty

Cena konsultacji 117.5 zł / 25.87 €

Już dziś zacznij zmieniać swoje życie na lepsze!    Zarezerwuj wolny termin już teraz